Electrovalva CO2 se foloseste pentru aditia programata de CO2 in acvariu. Plantele au nevoie de dioxid de corbon in timpul fotosintezei. In afara acestei perioade, aditia de CO2 duce la o scadere drastica a pH-ului, lucru care ar putea pune in pericol sanatatea si chiar viata pestilor. Recomdam folosirea electrovalvei impreuna cu o priza programabila sau un pH controller pentru a asigura o crestere viguroasa a plantelor, dar si pentru a evita orice accident in privinta vietuitoarelor.

Nou
5999567670861
25 Produse

Coduri specifice

cod bare EAN13
5999567670861

Review-uri All reviews

Sumar

4.9

star star star star star

(19 Review-uri)

Sorteaza dupa calificative

Nu poti lasa un review pentru ca nu este logat ca si client

Log in / Sign up
Grade
star star star star star
09-09-2025

Electrovalva este compatibila si cu Sistem CO2 imbuteliat Sodastream Dennerle Carbo Soda M200

    Grade
    star star star star star
    23-08-2019

    Buna

    Foarte multumit de electrovalva.

    Pusa la priza programabila isi face treaba impecabil fara nici o problema , putin se incalzeste dar e ok , nu scoate nici un zgomot , marca nemteasca sper sa nu ma dezamajeasca. So far so good *multumit de produs*.

    Multumesc Nevertebrate

      Grade
      star star star star_border star_border
      26-01-2018

      Nu a tinut nici macar un an.
      Vorba unui prieten: A mers bine pana s-a stricat. Folosita aproximativ 7 luni. De 2 saptamani era din ce in ce mai fierbinte, nici nu mai puteai tine mana pe ea si scotea un zgomot ciudat. Azi am gasit jumatate din pesti cu burta la bec, semn ca aseara nu a inchis aditia de CO2. Electrovalva era arsa, iar priza programabila era afumata.


      _________________________________________________
      Buna ziua,

      Electrovalva a fost expediata in 18.11.2016 catre dvs, respectiv este inca in garantie. Va rugam sa o trimiteti la noi, pentru a fi inlocuita.
      Multumim!
      O zi placuta!

        Grade
        star star star star star
        29-11-2017

        Caliatate nemteasca. Super multumit.

          Grade
          star star star star star
          04-09-2017

          Am vazut numamai comentari de bn despre produs , trecand prin Cluj mam hotarat so cumpar ,o folosesc de cateva zile, super multumit chiar foarte multumit ,nu incalzeste nu bazaie de moment brici ,,despre echipa Nevertebrate jos palaria,,Recomand si produsul si Nevertebrate,,,,,